Olimpiada przedszkolaków

6 czerwca 2018r. na boisku w Stanach odbyła się IV Olimpiada Przedszkolaka. Gospodarzem olimpiady było Przedszkole w Stanach, które wzorem ubiegłego roku zaprosiło do współzawodnictwa  wszystkie placówki przedszkolne z gminy Bojanów. Celem tego spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku oraz integracja dzieci z placówek przedszkolnych w naszej gminie. 

Olimpiadę rozpoczęła pani Dyrektor Bożena Sałęga i jak przystało na prawdziwych sportowców przedszkolaki odśpiewały hymn „ Już zawody zacząć czas”.Po występie ,,Marżonetek'' rozpoczęły się zmagania przedszkolaków.  Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych, a każdą grupę reprezentowały dziesięcioosobowe drużyny. Pierwszymi zawodnikami były najmłodsze przedszkolaki 3-4 latki ( 3 drużyny)- dla nich organizatorzy przygotowali 5 konkurencji . Następni do rywalizacji stanęli zawodnicy z grup 5 i 6 latków ( 4 drużyny), którzy rywalizowali aż w ośmiu konkurencjach. Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Mali sportowcy wykazali się ogromnymi umiejętnościami fizycznymi i zaangażowaniem, a ich koledzy i koleżanki zasłużyli na miano prawdziwych kibiców. Bez względu na wyniki gratulacje należą się wszystkim uczestnikom olimpiady. Zawodnicy oraz kibicujący im koledzy i koleżanki  zostali nagrodzeni upominkami.