,,Bezpieczne wakacje" - spotkanie z policjantem.

Spotkanie z policjantem - ,,Bezpieczne wakacje''
Dzisiaj w przedszkolu gościliśmy bardzo miłych gości: dzielnicowego posterunku Policji w Bojanowie; młodszego aspiranta Damiana Nitek oraz Panią Barbarę Lubas- Kierownik CUW - u w Bojanowie.
Tematem spotkania było (w związku ze zbliżającymi się wakacjami) - utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek gościa. Następnie Pani Kierownik w ramach gminnego programu promującego bezpieczeństwo na drodze,, Kamizelka'' wręczyła dzieciom kamizelki odblaskowe, które z pewnością wpłyną na bezpieczeństwo naszych milusińskich. Dziękujemy miłym gościom za spotkanie?