Dzień pocztowca, dzień listonosza - 09.10. 2018 r.

Tegoroczne świętowanie Dnia Poczty Polskiej uczciłyśmy pieszą wycieczką do Bojanowa do Urzędu Pocztowego. Dzieci poznały drogę listu od adresata do nadawcy, zobaczyły na czym polega sortowanie, stemplowanie, a także uświadomiły sobie, jak ważna i odpowiedzialna jest praca listonosza oraz na czym ona polega. Nawet same miały możliwość naklejenia znaczka na list, który chciałyśmy wysłać.
Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, począwszy od zapłacenia rachunków, aż po kupno zabawek. 
Nie obyło się bez życzeń z okazji Dnia Poczty Polskiej oraz wręczenia podziękowania za miłe przyjęcie. Odwiedziłyśmy również park, gdzie dzieci świetnie się bawiły. Wyjście było doskonałą okazją do przetestowania zasad ruchu drogowego. Przedszkolaki zdały ten ważny sprawdzian celująco. Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!