Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dziecięcy świat utkany jest po części z baśni i bajek. Tajemnica i magia, przepleciona z nauką i humorem, poukrywana na kolorowych kartach opowieści, od stuleci fascynuje małych i dużych czytelników. Bajkowy świat to również bezdenna, nieprzemijalna skarbnica mądrości, z której czerpiemy stale i chętnie, nawet po latach, do niej wracamy.

05.11.2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przybyły do nas różne bajkowe postaci, by wspólnie się bawić i rozwiązywać zagadki, polegające na rozpoznawaniu tytułu bajki po rekwizycie czy fragmencie przeczytanego tekstu. Bajkowym zgadywankom towarzyszyła muzyka, tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja kolorowych, bajkowych przebrań. Największą znajomością tekstów baśni i bajek wykazała się Emilka z grupy ,,Kotki’’.