Zespół ludowy ,,ŁĘGOWIANIE’’ w przedszkolu.

W poniedziałek 17.12.2018r gościliśmy w przedszkolu naszą lokalną kapelę ludową „Łęgowianie”. Zaprezentowali oni najmłodszym kilka utworów muzycznych ze swojego szerokiego repertuaru - kolęd, pieśni patriotycznych i oczywiście- ludowych piosenek. Każdy z nich, w zależności od jego tematyki i tonu, wykonany został przy akompaniamencie innego instrumentu muzycznego -kontrabasu, trąbki, tamburynu, akordeonu, perkusji. Brzmienie tych instrumentów posłużyło za wspaniałe tło melodyczne dla pięknych głosów Pań Łęgowianek, Pani Danusi i Pani Władzi, które wykazały się prawdziwym talentem i dużymi umiejętnościami wokalnymi. W trakcie koncertu kapela zaprezentowała przedszkolakom poszczególne instrumenty muzyczne, opowiadając o ich wyglądzie, sposobie użycia i tonacji. Przedszkolaki mogły popróbować własnych sił w grze na instrumentach. Dziękujemy Panu Krystianowi Marut – dyrektorowi GOK –u w Bojanowie, Panu  Jackowi Janeczko oraz Paniom Danusi i Władzi za przyjęcie zaproszenia i przepiękny występ.