Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu.

Takie hasło przyświecało kolejnej akcji, organizowanej w ramach ogólnopolskiego projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". realizowanego przez grupę ,,Kotki’’. To także nasze dołączenie się do inicjatywy w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu DBI Safe Internet 2019. 
Akcja miała na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, podejmowaniem właściwych działań, by sieć była miejscem dostosowanym odpowiednio do 5-6  - letniego użytkownika.

 Przedszkolaki  same na chwilę zamieniły się w małe komputerki i budowały sieć, oglądnęły bajkę o owieczce pt. ,,Tajemniczy przyjaciel’’, która opowiedziała swoją przygodę i nauczyła jak być ostrożnym i uważać na zagrożenia w sieci. Na koniec wspólnie sporządziliśmy kodeks bezpiecznego korzystania z Internetu i określiliśmy że: tylko dorośli powinni włączać komputer, a dzieci korzystać z niego tylko przez określony czas i z takich programów, które są dla nich przeznaczone. Treści internetowe zawsze powinny być wybierane przez rodziców, po wcześniejszym ich obejrzeniu i uznaniu za odpowiednie dla dzieci. W sytuacji, gdy dziecko zauważy coś niepokojącego, niezwłocznie powinno zgłosić to osobie dorosłej.
Próbowaliśmy też swoich sił w kodowaniu.