20 maja grupa ,,TYGRYSKI’’ udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nisku.

Przebrani w ubrania strażackie przeszli szkolenie w Salce Edukacyjnej ,,Ognik’’.

Dowiedzieli się, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczyły, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, utrwaliły sobie wiedzę, jak skutecznie wezwać służby ratownicze oraz uczyły się udzielić pierwszej pomocy. Na zakończenie szkolenia otrzymały opaski odblaskowe i dyplom ,,dzielnego małego strażaka’’.

Potem wyruszyliśmy nad zalew w Podwolinie, wszyscy weszli na wieżę widokową i mogli podziwiać panoramę okolicy. Kiedy wydawało się, że już padają ze zmęczenia, widok placu zabaw dostarczył im nowy zastrzyk energii i dopiero rozpoczęła się zabawa…