Pasowanie Pierwszaków 2013

23 października w Zespole  Szkół w Bojanowie odbyło się uroczyste ,, Pasowanie na ucznia klasy I”. Uczniowie klasy I powitali wszystkich gości wierszami, piosenkami i inscenizacją w której przemierzają różne krainy w towarzystwie dobrej wróżki. Niestety pojawiła się także zła wróżka, która (za brak zaproszenia) zaczarowała dzieci w leniuszków. O mało co impreza nie została odwołana. Na szczęście z pomocą przyszła dobra wróżka, która wysłała uczniów do czterech krain (muzyki, pracy , miłości do Ojczyzny i mądrości) po zdobycie ich symboli. Dzieci wyruszyły w podróż, która zakończyła się sukcesem. Dzięki temu zły czar minął i spokojnie mogły złożyć przyrzeczenie. Ceremonii  pasowania na uczniów  dokonał p. dyrektor Zbigniew Glica. Dyrektor pogratulował uczniom wspaniale zdanego egzaminu i życzył im sukcesów. Życzenia przekazał uczniom klasy I również wójt Sławomir Serafin, który wręczył  każdemu uczniowi piękne kolorowe kredki. Dobre rady i upominki dostała też klasa I od starszych kolegów z klasy II.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

 

***