Etyka i zwyczaje łowieckie w fotografii

Dnia 3 lutego uczniowie naszej szkoły mieli niebywałą okazję obejrzeć wystawę pn. „Etyka i zwyczaje łowieckie w fotografii”  w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Bojanowie. Wystawa została zorganizowana z okazji jubileuszu  90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.  Myśliwi zrzeszeni w dziesięciu kołach powiatów Stalowa Wola i Nisko, podjęli próbę przedstawienia roli jaką spełnia współczesny myśliwy na przykładzie własnej działalności. Obrazują  to prezentowane fotografie i opisy. Wystawa adresowana jest do zwiedzających w każdym wieku, do kolegów myśliwych, do sympatyków łowiectwa, do młodzieży, a także do przeciwników łowiectwa, którym myślistwo kojarzy się wyłącznie z zabijaniem zwierzyny. W tematykę łowicką wprowadził nas Pan Marian Tatara mieszkaniec naszej gminy i zarazem wieloletni myśliwy.