Biwak 25-26 kwietnia 2014r..

W dniu 25 i 26 kwietnia 2014r. harcerze( i  nie tylko) z Bojanowa i Gwoźdźca przyjechali do naszej szkoły na biwak 25 godzinny , który  zaczął się w piątek o godz. 17:00, a skończył się w sobotę o godz. 18:00.

Na początku jak zwykle , każdy znalazł sobie wygodny kącik, by położyć materac lub karimatę( na sali gimnastycznej).

Kominek( śpiewy ,gry w zabawy harcerskie) , poświęcony pamięci Jana Pawła II, kolacja, i przygotowania do gry nocnej.

Gra nocna to najciekawszy punkt biwaku , podzieleni na patrole musieliśmy wykonać pewne zadania. Tematem gry był ,,Harry Potter" i każdy patrol miał odnaleźć cztery żywioły, następnie oddać je Potterowi, aby przejść do szkoły. Gra nocna była przerażająca – noc, zgasły lampy w parku,  po ścieżkach chodziły wiedźmy, które każdego straszyły swoimi głośnymi, okropnymi i pełnymi zgrozy jękami i krzykami. W zakamarkach czaiły się również ciemne postacie- dementorzy,  którzy porywali każdego kto oddalił się od patrolu, (próbowali porwać druhnę Renatę.. …ale im się nie udało) . Z druhem Grzesiem też próbowali , ale… też im się nie udało. Jeden z dementorów wyznał” Najgorsze były te małe dzieci – skopały mnie i pobiły” .

Zadania, które nam dawano były bardzo podchwytliwe, ale też śmieszne. Wszystko działo się w nocy i mieliśmy ze sobą ze sobą tylko kilka latarek. Najgorsze były „Jęczące !!!!Marty”- jęczały, zawodziły, śmiały się i płakały i to wszystko przeraźliwym piszczącym głosem!

Parę osób wylądowało w azkabanie i trzeba było ich z stamtąd wykupić.

Kiedy wreszcie uzbieraliśmy żywioły (woda- którą ktoś ciągle wylewał, ogień – który gasł z byle powodu; powietrze w baloniku, które pękały ; ziemia- z tym było najłatwiej)trzeba było odnaleźć Harego. Odnaleziony Hary Potter wręczał złotego znicza i można było wreszcie wrócić do szkoły. Po grze nocnej każdy był naprawdę zmęczony, ale mało kto spał. :)

Następnego dnia po śniadaniu patrole udały się na szkolenia z musztry, symboliki, znaków patrolowych, szyfrów, ale również patrole mogły pośpiewać z druhną Elą harcerskie piosenki. Po szkoleniach mieliśmy bieg patrolowy po Bojanowie, na punktach kontrolnych było bardzo wiele ciekawych i śmiesznych zadań np. wykupienie produktów  spożywczych i zrobienie z nich posiłek, który mieliśmy zjeść (niektóre potrawy nawet smakowały) i potem wszystko po sobie umyć. Na punkcie przy cmentarzu można było wykazać się swoją znajomością historii z I i II wojny światowej.

Na koniec biwaku odbyło się wielkie sprzątanie szkoły (wszyscy bardzo lubią sprzątać szkołę).

Apel końcowy to jak zwykle- pochwały , wyróżnienia, dyplomy – najlepszym patrolem był tern z Gwoźdźca.

Ten biwak był naprawdę fantastyczny, każdemu się podobał, a szczególnie makabryczna gra nocna, która budziła strach u wielu osób, szkoda tylko, że trwał dwa dni. :)

Karolina Majchrzak