Sztuka! Nauka! Rozrywka! czyli wycieczka do Kielc

        W dniu 28 listopada uczniowie klasy VI i I gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im. S. Żeromskiego na spektakl „Zemsta” A. Fredry. Sztuka wyreżyserowana została przez Piotra Szczerskiego. Młodzież wyjeżdżała z Bojanowa pełna obaw, że to może być nudny, długi dzień spędzony w teatrze. Kiedy otrzymali bilety grzecznie zajęli swoje miejsca i w ciszy obserwowali wnętrze widowni i czerwoną kurtynę na scenie, która stwarzała odpowiedni klimat. Wartka gra aktorów, barwne kostiumy, wyśmienita obsada, gestykulacja, scenografia z innej epoki sprawiła, że przeniosła widzów do innego świata. I oto w teatrze chodzi. Nasi uczniowie po obejrzeniu inscenizacji sztuki zgodnie orzekli: „Teatr wcale nie jest nudny!”

        Kolejnym punktem programu stały się dwa kieleckie obiekty: Geopark i Oceanarium. Szóstoklasiści wyruszyli do Centrum Geoedukacji, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Na początku młodzież przeniosła się w odległe czasy, kiedy to nasze tereny pokrywało morze zwiedzając bardzo ciekawa wystawę pod hasłem „Historia Ziemi”. Wisienką na torcie  - jak wszyscy stwierdzili było obejrzenie w kapsule 5D  filmu “Podróż do wnętrza Ziemi” i zobaczenie wirtualnej jaskini. Następnie specjalnie dla naszej grupy zostały przygotowanie warsztaty, na których nasi uczniowie szlifowali kawałki skał wapiennych

        W tym samym czasie gimnazjaliści byli w oceanarium, gdzie zachwycali się niespotykanymi gatunkami ryb, pochodzącymi z różnych odległych zakątków kuli ziemskiej. Młodzież w trakcie podróży po głębinach zobaczyła żywą rafę koralową, ukwiały, strzemiele, garbiki oraz mureny czy niesamowite węże morskie. To tylko nieliczne stworzenia pływające w ogromnych zbiornikach mieszczących 60 tyś litrów wody.

        Miejscem spotkania wszystkich wycieczkowiczów stało się centrum handlowe – „Galeria Echo”, gdzie można było podziwiać wspaniałe iluminacje świąteczne. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do naszego Bojanowa.