Ptasiory zadowolone, domorośli stolarze też buzię w banan mają, czyli cykliczny konkurs przyrodniczy rozstrzygnięto!!!

           I mali, i duzi o konkursie przyrodniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną wiedzą od lat. Corocznie domorośli stolarze konstruują budki lęgowe dla drobnicy śpiewającej! I corocznie zaopatrujemy przyrodę w nowe domki i hoteliki. Co prawda nasi uczniowie w tym roku nie popisali się rekordową ilością skrzyneczek lęgowych (w porównaniu do kilkudziesięciu sztuk corocznie), ale chwała im i za tę pomoc. Najwidoczniej po obfitych latach przychodzą susze…
          Pierwsze miejsce w kategorii budka lęgowa tradycyjnie już wywalczyły siostry Lewandowskie – Paulina i Ola z klasy IA gimnazjum i klasy V szkoły podstawowej, tuż obok uplasowała się Zuzia Bazan - również piątoklasistka. W kategorii karmnik, czyli zimowa jadłodajnia pierwsze miejsce zajął Tomek Kowal z klasy piątej i Jakub Fila z klasy III szkoły podstawowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięzcom z pewnością szkoła zafunduje wspaniałe nagrody, zaś pozostali uczestnicy otrzymają nagrody punktowe z zachowania.      
           A na marginesie zima właśnie się skończyła, co można było zaobserwować dzisiejszego, mroźnego poranka. Nawet szpaki okupujące od kilku tygodni korony małe i duże walczyły dzisiaj zacięcie o każde miejsce lęgowe. Również o wasze domki!!!