Wycieczka do Zakopanego

        Dnia 28.05.2015. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami  i pilotem wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

       Pierwszego dnia spotkaliśmy się, w pochmurny dzień , o godz.  5.30 pod szkołą, by  wyruszyć  wczesną porą. W miarę przybliżania się do Zimowej Stolicy Polski zza chmur zaczęło wychodzić słońce.
Atrakcje pierwszego dnia takie jak : skocznia, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Krzeptówki mogliśmy oglądać już w małym słońcu, przebijającym się przez chmury. Naszym oczom powoli zaczęły ukazywać się szczyty górskie, wyłaniające się spoza mgły.
Po południu spędziliśmy ponad 2 godziny w zakopiańskim Aqua Parku.
Wieczorem dotarliśmy na miejsce noclegowe, gdzie zjedliśmy smaczną obiadokolację.

       Rano przywitało nas piękne i bezchmurne niebo. Każdy obudził się w dobrym nastroju. Po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy do Doliny Kościeliskiej oraz Jaskini Mroźnej. Na trasie naszym oczom ukazywały się piękne widoki, spędziliśmy  kilka chwil na tzw. "zakopiańskiej plaży”, gdzie po raz pierwszy w tym roku mogliśmy się opalać. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do schroniska Ornak, a potem ,w drodze powrotnej zobaczyliśmy Wąwóz Kraków, mieliśmy także okazję zakupu oryginalnych oscypków, od zakopiańskich pasterzy.
W ciągu tych dwóch dni na trasie towarzyszył nam przewodnik, który w sposób przejrzysty i obrazowy opowiadał o Zakopanem i Tatrach.
Po 12 kilometrowym spacerze w górach wróciliśmy do centrum miasta. Po obiedzie mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na spacer i zakupy na Krupówkach.

W drogę powrotną wyruszyliśmy ok. 17, a na miejscu, w Bojanowie byliśmy późnym wieczorem.