Pod szlachetnym sztandarem...

Piątek - zły początek! Mawiają zabobonni tubylcy, jednak „podstawówkowicze” z bojanowskiej „nauczalni rzeczy wszelakich” nic sobie z zabobonów nie robią! Ba! Na baczność w piątek stoją i szlachetną tradycję kontynuują. Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała bowiem tego dnia nader opiekuńczy patronat – nadaliśmy naszym milusińskim, wzorem gimnazjalistów, honorowy tytuł Szkoły Podstawowej  imienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Patetyczną uroczystość uhonorował swą obecnością wójt gminy p. Sławomir Serafin oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Zbigniew Mistak. Akt nadania wręczył osobiście przewodniczący Rady Gminy p. Emil Bieleń.
              Po uroczystej mszy świętęj odbyła się akademia poświęcona osobie naszego patrona. Mieliśmy więc okazję przypomnieć sobie i innym o świadectwie człowieczeństwa, trwaniu wielkiej idei, poświęceniu i miłosierdziu ks. Jerzego Popiełuszki.
               Weselszym akcentem poważnej przecież uroczystości było końcowe przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej a poświęcone zapomnianym nieco nauczycielom… Oczy podkrążone naszych gogów i trochę zmęczone miny zostały więc należycie pocieszone! Wszystkiego dobrego naszym wychowawcom - uczniowie pamiętają przecież, jak ciężki to kawałek chleba dorastania i mądrości uczyć, tych, co uczyć się zbytnio nie chcą…