Wycieczka do Warszawy

W dniach 24 – 25 maja udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy, pod czujnym okiem naszych opiekunów.  Wczesnym rankiem, około godziny 5 rano, wyruszyliśmy na „podbój” stolicy.

Już w autokarze zachwycaliśmy się mijanymi miejscowościami, pilnie uważając jakie dokładnie wsie

i miasteczka przejeżdżamy. Skrzętnie obserwowaliśmy tabliczki z nazwami, ponieważ wiedzieliśmy,

że na zakończenie wycieczki będzie quiz, dotyczący m.in. trasy autokaru. Pierwszym punktem naszego zwiedzania stolicy był Zamek Królewski oraz plac z przepiękną Kolumną Zygmunta, później Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, plac Piłsudskiego, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty, a później spacer pod Pałac Prezydencki. W każdym z tych miejsc robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pogoda była przepiękna, słońce towarzyszyło nam przez cały dzień, dlatego gdy dotarliśmy do Zoo, mogliśmy bez trudu podziwiać wszystkie zwierzęta, ponieważ wygrzewały się one w słońcu. Wieczorem dojechaliśmy na nocleg, gdzie po kolacji wszyscy zmęczeni zasnęliśmy twardym snem.

Gotowi na kolejne atrakcje wyruszyliśmy następnego dnia dość wcześnie, by zachłysnąć się wielkością i pięknem naszego Stadionu Narodowego, a tutaj szczególnie urzeczona była męska część uczniów. Kolejnym punktem na mapie naszego zwiedzania było Planetarium, gdzie zachwytom nie było końca, ponieważ wydawało się nam, że niebo mamy na wyciągnięcie ręki. Później poszliśmy na spacer

po ogrodach Uniwersytetu Warszawskiego, nietypowość tego miejsce powoduje jego lokalizacja, ponieważ chodzi się  po  „ogrodowych dachach”. Ostatnim punktem na naszej trasie była wizyta

w siedzibie Telewizji Polskiej, gdzie mogliśmy  dokładnie obejrzeć studio programu śniadaniowego

i  poczuć się  co najmniej jak Marzena Rogalska czy też Tomasz Kammel, prowadzący Pytanie na Śniadanie, mogliśmy od podszewki poznać też inne studia i tajemnice telewizji. Nasza wycieczka dobiegała końca, ostatnie wspólne zdjęcia i bezpieczny powrót do domu. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy, zwłaszcza, gdy prawie bezbłędnie rozwiązywaliśmy wcześniej zapowiedziany quiz.

                                                                                                                                   Uczniowie klasy IV, V , VI