Oskar i Pani Róża…

       12 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne z cyklu spektakli muzyczno – dramatycznych pod hasłem „3T”. Patronat nad grupą aktorską sprawowała pani Renata Piróg. Spektakl opowiadał o historii Oskara i Pani Róży – bohaterów opowiadania Emmanuela Schmitta. Rolę Oskara odegrał Jakub Pawłowski z klasy IIIB, a rolę Pani Róży Magdalena Kolańska z klasy IIIA naszego gimnazjum. Pomiędzy dialogami aktorów, szkolny chórek śpiewał piosenki, które fantastycznie odzwierciedlały uczucia bohaterów książki. Na zakończenie spektaklu, Szymon Jarosz, znakomicie zaśpiewał piosenkę ,,Hallelujah” Leonarda Cohena. Gdy gromkie brawa ucichły, pan Dyrektor Zbigniew Glica złożył gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz uczniom życzenia wielkanocne.

 

Joanna Burek, kl. VI

Szkolny Zespół Redakcyjny „Spineczka”