Z wizytą w Krakowie

W piękny słoneczny poranek 28 maja uczniowie klasI-III wyruszyli na wycieczkę do Krakowa.

Wizytę rozpoczęliśmy od Teatru Groteska, gdzie z zaciekawieniem oglądnęliśmy przedstawienie ,,Brzydkie kaczątko".

Drugim ważnym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń. W ogrodzie braliśmy udział w warsztatach,,Fizyka balonika". Podczas zajęć prezentowano nam zaskakujące eksperymenty-każdy z wykorzystaniem balonika. Baloniki były nadmuchiwane, przebijane, zgniatane i stanowiły napęd pojazdów poruszających się po ziemi,wodzie i w powietrzu.Zwiedzając ogród mogliśmy brać udział w różnych doświadczeniach i eksperymentach. Interaktywna  ekspozycja w ciekawy sposób przybliżyła nam prawa fizyki, wykorzystywane w codziennym życiu. Później wróciliśmy na Rynek gdzie podziwialiśmy zabytkowe kamienice, uliczki no i w stylowych kramach Sukiennic zakupiliśmy piękne pamiątki. Wycieczka dała nam mnóstwo radości i spory zastrzyk wiedzy.

Było super!