Janów Lubelski

W dniu 23 września odbyła się wycieczka klasy czwartej i szóstej do Janowa Lubelskiego. Był to pierwszy od dłuższego czasu taki wyjazd, dlatego towarzyszyło mu wiele emocji. Na początku uczniowie obejrzeli wystawę przyrodniczą przy Nadleśnictwie w Ośrodku Lasy Janowskie i poznali zwierzęta, ptaki, rośliny występujące w tamtejszych lasach.
Następnym punktem wycieczki była bardzo emocjonująca przyrodniczo-sportowa gra o nazwie Ślimak. Wszyscy musieli odpowiedzieć na wiele interesujących pytań oraz wykonać szereg zadań sportowych.
Atrakcją, która dostarczyła uczniom wiele radości i zabawy była hala z „dmuchańcami”. Czekały tam na nich twister, mega piłkarzyki, sumo, ręczny byk rodeo oraz ring bokserski.
Po tak wyczerpujących zabawach wszyscy usiedli przy ognisku i upiekli kiełbaski.
Po wspólnym posiłku odbyła się jeszcze zwariowana olimpiada. Uczniowie w grupach 5-osobowych rywalizowali w różnych konkurencjach. Narty 5-osobowe, spodnie 5-osobowe, worki 5-osobowe, wyścig rydwanów, rura, jazda na rowerze przeciwskrętnym to tylko niektóre z nich.
Ostatnią atrakcją wyjazdu była wyprawa śladem bobra, w czasie której można było zobaczyć żeremie bobrowe.
Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.