Śladami superbohaterów…

Wrzesień w każdej szkole to miesiąc bardzo  pracowity, dynamiczny, przynoszący nowe wyzwania. W naszej szkole – przykładem wielu wcześniejszych lat – jest to również czas, kiedy  organizowane są  spotkania, wyjazdy mające na celu  zintegrować  uczniów, dać im  możliwość lepszego poznania się, nawiązania relacji. Taki właśnie wyjazd  miał miejsce 28 września  bieżącego roku, a udział w nim wzięli uczniowie klas siódmych.  Tegoroczna wyprawa upłynęła pod  znakiem „superbohaterów”, a to za sprawą filmu, na który uczniowie wybrali się  wraz z opiekunami do kina Helios w Stalowej Woli. Wybór padł na  produkcję  pt. „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, w której mogliśmy poznać  nowego superbohatera  w uniwersum Marvela. "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to opowieść o pochodzeniu, o zwykłym człowieku wrzuconym w niezwykłe okoliczności, który musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby dokonać czegoś wielkiego. Obfitująca w zwroty akcji fabuła filmu oraz zapierające dech w piersi efekty specjalne zrobiły wrażenie na wszystkich. Zabawne dialogi, postacie  oraz komizm sytuacyjny wywoływały salwy śmiechu, a młodzieżowy język sprzyjał świetnemu odbiorowi tego obrazu. W filmie nie zabrakło również napięcia, dreszczyku emocji oraz chwil na refleksję. Jedyne czego brakło w filmie – jak to  zabawnie ujęły uczennice jednej z klas siódmych - to „kisiaczek”, którego nie doczekały się  w wykonaniu dwójki głównych bohaterów, ale…..może to dobra zapowiedź kolejnej części filmu. filmu.

Po tych emocjonujących dwóch godzinach spędzonych w kinie, nadszedł czas na małe „co nieco” i tu z pomocą przyszła restauracja  „pod złotymi łukami”, gdzie każdy  znalazł coś dobrego i głód zaspokoił. Smakowitemu pałaszowaniu towarzyszyły rozmowy, wymiana  wrażeń po obejrzanym filmie, śmiechy i przekomarzania. Nie wiedzieć kiedy minęło kilka godzin i trzeba było  wracać. Jednak droga powrotna nie zepsuła nikomu humoru i była kontynuacją radosnego gwaru. Uczniowie zadowoleni  wysiedli pod szkołą, a wielu z nich  sugerowało, że warto by taki wyjazd niebawem powtórzyć.