XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

11th World Multiplication Table Day
... to kolejny już raz - matematyczne święto w naszej szkole. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w ciągu tygodnia, a momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzania egzaminów - 1 października 2021 roku. Odbywał się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Komisje oraz Patrole (uczniowie klas czwartych pod opieką siódmoklasistów) organizowane były na terenie szkoły. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał z pojemnika los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowało się pięć pytań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”, symboliczną legitymację oraz piątki i szóstki z matematyki . Dodatkową nagrodą było losowanie skromnych niespodzianek spośród ekspertów. Dzień ten dostarczył uczniom oraz dorosłym wielu pozytywnych emocji, trochę stresu ale i dobrego humoru i satysfakcji z tego, że umiemy tabliczkę mnożenia.
Akcja ta miała na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz pokazanie, że matematyka może być przyjemna a czasem i zabawna. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie - warto podkreślić, że do akcji włączyło się 5644 szkół z różnych krajów świata.