SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELKAMI STOWARZYSZENIA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH „PERŁY ŁĘGU”

W ostatni piątek (22.10.2021) uczniowie klasy czwartej mieli okazję spotkać się z przedstawicielkami Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Perły Łęgu”. Panie Barbara Krajewska i Wioletta Papucin opowiedziały dzieciom, czym zajmuje się taka organizacja i przygotowały na tę okazję specjalną prezentację multimedialną. Można było zobaczyć jak aktywnie działa stowarzyszenie. Wszyscy starają się integrować lokalną społeczność, organizują różnorodne wydarzenia, podtrzymują lokalne tradycje, prezentują lokalny folklor. Takie działania łączą ze sobą różne pokolenia, a wieś tętni życiem.

Atrakcją dla dzieci było też obejrzenie z bliska strojów i wyrobów lasowiackich, które bardzo im się spodobały. Na koniec każdy uczestnik spotkania mógł sprawdzić swoje umiejętności i wykonać regionalne ozdoby z bibuły, które wykorzystuje się do różnych dekoracji.
Dziękujemy Paniom za przybycie i mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.


Uczniowie klasy IV