Opowiedz nam moja Ojczyzno…

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia piątoklasiści z naszej szkoły zaprezentowali w ciekawej inscenizacji losy narodu polskiego. Poprzez udział w akademii uczniowie przypomnieli sobie o kolejnych rozbiorach, zrywach niepodległościowych, wybuchu I wojny światowej i nadziei Polaków na odzyskanie wolności. W uroczystości mieli możliwość wystąpić wszyscy uczniowie naszej szkoły, ponieważ każda klasa przygotowała i zaśpiewała piosenkę patriotyczną lub legionową. Podniosła atmosfera akademii, jej uroczysty charakter i  prezentowane treści z pewnością zakiełkują kiedyś w sercach młodych Polaków prawdziwą miłością do ojczyzny.