Wizyta Ministra Edukacji i Nauki z Zespole Szkół w Bojanowie

W środę 23 marca kadra pedagogiczna oraz uczniowie Zespołu Szkół w Bojanowie mieli okazję do niecodziennego spotkania – w związku z wydarzeniami za wschodnią granicą, relokacją w bojanowskim ośrodku „Caritas” uczniów ukraińskich oraz projektem stworzenia edukacyjnych oddziałów przygotowawczych dla dzieci i młodzieży z terenów objętych działaniami wojennymi – mieliśmy zaszczyt gościć Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka. Wizyta miała na celu spotkanie z uczniami z naszej placówki oraz dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. Strategia działań rządowych obejmuje bowiem stworzenie oddziałów przygotowawczych na terenie gminy Bojanów i całego kraju. Stąd szanowni goście mieli możliwość obejrzenia szkoły oraz uczestniczenia w krótkich zajęciach koedukacyjnych.
Nad gośćmi sprawował opiekę Dyrektor Zespołu Szkół w Bojanowie Pan Zbigniew Glica, kadra pedagogiczna i przedstawiciele starszych klas naszej placówki. Świetności uroczystości dodali zgromadzeni goście: Wójt Gminy Bojanów – Pan Sławomir Serafin, Wicewojewoda Podkarpacki – Pan Radosław Wiatr oraz Podkarpacka Kurator Oświaty – Pani Małgorzata Rauch. Należy nadmienić, że na terenie naszej szkoły będziemy w najbliższym czasie gościć kilkunastu uczniów ukraińskich w nowym oddziale przygotowawczym.   

 

Galeria z wizyty Ministra Edukacji