Noc (nie tylko) filmowa.

W piątek 25 marca 2022 roku w końcu udało się zorganizować długo wyczekiwaną noc filmową. Była ona zaplanowana już dużo wcześniej, jednak pandemia pokrzyżowała nasze plany i dopiero z początkiem wiosny plan został zrealizowany.
W piątek wieczorem klasa 7B stawiła się w szkole – o dziwo chętnie i w wybornych humorach. Zainstalowaliśmy się w sali „kinowej” i w zasadzie mogliśmy zaczynać – jednak wszystko wygląda lepiej, jeśli towarzyszą temu smakowitości. Zatem punktualnie o 20.00 dostarczona została pizza i wtedy już naprawdę można było zaczynać. Na noc filmową zaplanowaliśmy seans filmów o Percie`m Jacksonie. Zrobiło się mitologicznie, tajemniczo i zdecydowanie wszystkim się podobało. Mimo to przerwa pomiędzy kolejnymi częściami filmu przyjęta została bardzo entuzjastycznie i wykorzystana była bardzo kreatywnie na gry, a nawet zabawę w chowanego. Okazało się, że szkoła nocą to zupełnie inne i dające wiele możliwości miejsce. Kolejna część filmu przebiegła szybko, a potem…przyszedł czas na grę w „MAFIĘ”. Trzeba przyznać, że kreatywność 7B jest niezmierzona. Każdy „mafioso” został zdekonspirowany i dobro zatriumfowało. Na grach, rozmowach i ciągłych wybuchach śmiechu minęła większość nocy. Znużone towarzystwo, po spałaszowaniu wszystkich zapasów jedzenia, padło około godziny 4 nad ranem, żeby już o 5.50 zerwać się na dźwięk budzika i doprowadzić do porządku miejsca naszej bytności. Sprzątanie poszło sprawnie i o 7 rodzice odbierali zmęczone, niewyspane, ale zadowolone latorośle.
Było naprawdę wesoło, głośno, radośnie i….najważniejsze, że razem ?