Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W piątek 08.04.2022 po dwu letniej przerwie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
Konkurs przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców:

W I grupie wiekowej:
I miejsce - Martyna Żak - PSP Bojanów
II miejsce - Karolina Kobylarz - PSP Bojanów

W II grupie wiekowej,
I miejsce - Kamil Wąsik - PSP Gwoździec
II miejsce - Emilia Majchrzak - PSP Bojanów
III miejsce - egzekwo Kacper Bieniek - PSP Stany oraz Bartłomiej Wdowiak - PSP Stany.

 

Zwycięzcom gratulujemy, a zdobywcom I miejsc życzymy powodzenia w powiatowych eliminacjach.