Spotkanie z podróżnikiem

W poniedziałek 23 maja klasy siódme i ósma z naszej szkoły miały okazję spotkać się z podróżnikiem i pisarzem panem Romanem Pankiewiczem i wysłuchać jego ciekawych opowieści.
Pan Roman odwiedził wiele ciekawych miejsc, a podczas prelekcji opowiadał o pobycie w Islandii, Niemczech i Rosji. Historie, którymi się dzielił, uatrakcyjniał pięknymi zdjęciami krajobrazów, miast, a czasem również uwiecznione na nich były emocje i dramaty ludzkie. Wszystkie wspomnienia okraszone były humorem i lokalnymi smaczkami, dzięki czemu uczniowie bezwiednie wciągani byli w klimat miejsc, o których tak barwnie opowiadał. Nie zabrakło anegdot i odniesień do wydarzeń współczesnych. Godzina przeznaczona na spotkanie z panem Romanem minęła w mgnieniu oka i pozostało uczucie niedosytu, które jednak można wypełnić czytając książki jego autorstwa, dostępne w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej, która była organizatorem tej bardzo ciekawej „podróży” pod przewodnictwem pana Romana Pankiewicza. To było bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Mamy nadzieję na kolejne spotkania.