W zielone gramy - spotkanie z lasem i leśnikami


             27 maja w naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie – niecodzienne z racji tego, że wraz z gośćmi z Nadleśnictwa Rudnik przybył sam las - jak żywy… Tak energicznych leśników, pasjonatów swej pracy, barwnych gawędziarzy i naśladowców leśnej mowy każdy ze zgromadzonych zapamięta na długo. Wcześniej jednak uczniowie klas najmłodszych, a nieco później wychowankowie klas starszych zaprezentowali swoim rówieśnikom przyrodnicze inscenizacje. Dowiedzieliśmy wielu ciekawostek ze świata natury i potrzebie ochrony przyrody. Każde z dwóch spotkań zostało okraszone fascynującym spotkaniem z leśnikami.
             Pozazdrościć tylko energii i witalności panom przyrodnikom, bo o lesie i jego tajemnicach otrzymaliśmy potężną dawkę emocjonalnego przekazu z całą polifonią dźwięków, odgłosów, rekwizytów a przede wszystkim z pysznie opowiedzianymi gawędami o puszczy, jej mieszkańcach i obowiązkach leśników. Darz bór w owocnej pracy – można by chyba tylko dodać.