SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY 15.06.2022

Po przymusowej,2-letniej przerwie wreszcie mogliśmy powrócić do corocznego szkolnego turnieju szachowego. Jak zwykle cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tym razem w zmaganiach uczestniczyło 28 zawodników z klas III – VIII. Dołączyło do nas także 4 kolegów z Ukrainy, co sprawiło że rozgrywka miała charakter międzynarodowy!
Sam turniej odbył się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund – szachy szybkie po 12 minut na partię. Nad przygotowaniem turnieju, przebiegiem i sędziowaniem czuwał nasz instruktor szachowy Pan Paweł Jodłowski.
Bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy VI Mikołaj Kolański pokonując wszystkich swoich oponentów. Drugie miejsce zdobył uczeń klasy IV – Adam Wąsik, trzeci zaś był Karol Szczęch – uczeń klasy VIII. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. GRATULUJEMY!!!