Socrates Comenius - 8 - 12 November 2003 Comenius Week

 

Nasze Gimnazjum, Gimnazjum w Krzeszowie oraz Lycee d'Enseignement General et Technologique Agricole z Vendome we Francji i Instituto d'Istruzione Superiori IPA z Capo D'Orlando we Włoszech biorą udział w projekcie "Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich i małych miasteczek". We wszystkich szkołach biorących udział w projekcie partnerskiej współpracy szkół obchodzony był w dniach 8 - 12 listopada Tydzień Comeniusa- Comenius Week. Celem obchodów było promowanie w całej Polsce i Europie osiagnięć szkół realizujących międzynarodowe projekty partnerskiej współpracy.
W ramach tych obchodów zorganizowny został w naszym gimnazjum - dzień otwarty dla rodziców, władz lokalnych, dyrektorów szkół, nauczycieli. W czasie tego spotkania dominowały akcenty włoskie i francuskie. Począwszy od barwnie udekorowanych korytarzy prezentujacych walory obu państw z partnerskich szkół, po wystawę prac plastycznych prezentujących miejsce naszej szkoły, miejscowości w rodzinie krajów europejskich. W części artystycznej z okazji Święta Niepodległości nie zabrakło wspólnych wątków z historii Polski, Francji i Włoch.Ożywienie wśród zgromadzonych gości wywołała część kabaretowa - humorystyczne scenki, piosenki wykonane w języku włoskim, uwspółcześniona wersja "Świętoszka" Moliera oraz brawurowo wykonany kankan.
Mamy nadzieję, że takie wspólne spotkania i prezentacje pomogą całej społeczności szkolnej w kształtowaniu poczucia przynależności do szerszej i otwartej na świat społeczności europejskiej - społeczności o różnych tradycjach, mającej jednak korzenie we wspólnej historii.

 

Część artystyczna w wykonaniu uczniów

 

Jeśli Francja - to kankan


 

Kącik włoski


 

Kącik francuski