Wizyta w Domu Dziecka

Wolontariusze z wizytą w Domu Dziecka

W lutym uczniowie naszego  gimnazjum: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu wraz z opiekunami, wybrali się do Domu Dziecka im. Św. Ojca Alberta w Stalowej Woli w celu przekazania produktów, jakie zostały zgromadzone podczas akcji charytatywnej.

Wyjazd rozpoczął się o godzinie 9.00, kiedy to zapakowaliśmy produkty do busa, który dzięki życzliwości pracowników opieki społecznej zawiózł nas na miejsce. Kiedy opuściliśmy samochód naszym oczom okazał się, spory, ładnie wyglądający, dwupiętrowy budynek.

Po wejściu zostaliśmy zaproszeni do pokoju. Czekał tam na nas słodki poczęstunek i gorąca herbatka. Razem z Panią pedagog usiedliśmy do stołu. Opowiedziała nam ona o placówce. Dowiedzieliśmy się wiele o ośrodku, jego funkcjonowaniu i zwyczajach tam panujących. Mogliśmy zobaczyć jak mieszkają i żyją dzieci tu przebywające.

Na końcu obejrzeliśmy podwórko, na którym znajdowały się plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę . Po zrobieniu kilku zdjęć z Panią opiekun, ruszaliśmy w drogę powrotną opuszczając ochronkę z postanowieniem, że jeszcze  to miejsce odwiedzimy.

Wolontariusze