Wyjazd do Kielc na mecz piłki ręcznej - Liga Mistrzów

Wyjazd na mecz Ligi Mistrzów w piłki ręcznej do Kielc

W czwartek 23 listopada 2023 odbył się wyjazd zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Nike Bojanów na mecz Ligi Mistrzów piłki ręcznej do Kielc. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VIII. Celem naszej wyprawy było spotkanie pomiędzy Industria Kielce a zespołem RK Zagrzeb z Chorwacji. Przez długie fragmenty mecz w Hali Legionów przypominał ubiegłotygodniowe starcie ze stolicy Chorwacji, które zakończyło się remisem 22:22. Goście wyszli szybko na prowadzenie, kielczanie męczyli się w ataku i nie byli skuteczni. W pewnym momencie meczu był wynik 7:2 dla gości, ale na przerwę oba zespoły schodziły z remisem 12:12. Druga połowa również była bardzo wyrównana. Jednak końcówka należała już do żółto-biało-niebieskich. Gospodarze na kwadrans przed końcową syreną przejęli inicjatywę, wykorzystali błędy w rozegraniu Chorwatów i nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa (28:24). Miłą niespodzianką był fakt, że jeden z uczniów naszej szkoły Krystian Stolarz wylosował dwa bilety na kolejny mecz Ligi Mistrzów, a podczas przerwy meczowej wygrał konkurs rzutów na bramkę i zapewnił sobie bilety na strefę VIP. Dużą popularnością cieszyły się również zdjęcia z maskotką drużyny dzikiem „Kiełkiem”.
    Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, pomimo powrotu do Bojanowa w późnych godzinach wieczornych.