Niehigieniczna Matuszka Rasija… Spotkanie z Romanem Pankiewiczem – autorem książek podróżniczych

28 kwietnia ZS w Bojanowie gościło Romana Pankiewicza – rodzimego Odyseusza, który po 10 – letniej tułaczce po krajach Europy powrócił do demokratycznej ojczyzny. Dlaczego ten demokratyczny epitet ma znaczenie dla jego odwiedzin? Pankiewicz opowiedział nam bowiem o Rosji, gdzie z tą wolnością słowa jest trochę na bakier. No niby jest na papierze, ale bliżej jej do nieznośnej lekkości bytu niż do wolności społeczeństw. Matuszka Pankiewicza sprawiła smutne albo nawet przygnębiające wrażenie. Sam autor raczej do entuzjastów naszych wschodnich sąsiadów nie należy, zobaczyliśmy więc kraj skrajnie kontrastowy, z dziurawymi drogami, medialnym kłamstwem, kosmiczną korupcją i biedą…

Spotkanie w naszej szkole odbyło się pod egidą biblioteki publicznej w Bojanowie. Paniom bibliotekarkom serdecznie dziękujemy!!!