Złota rybka

          Grupa Kotków realizuje projekt pt. ,,Hodowla złotej rybki", który ma na celu bliższe zapoznanie przedszkolaków z istotami żyjącymi i funkcjonującymi w świecie podwodnym.
         W wyjaśnianiu tajemnic tego, nieznanego nam dotąd, środowiska pomogło nam założenie przedszkolnego akwarium z prawdziwą złotą rybką. Trzeba je było oczywiście najpierw dobrze wyposażyć- ułożyć kamyki, muszelki, roślinki, umieścić nieduży porcelanowy zamek, aby nowa mieszkanka czuła się tam jak w prawdziwej morskiej otchłani.
         Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy zachowanie tego małego stworzonka- najpierw wszyscy z zaciekawieniem zaglądali do akwarium, chcieli wziąć rybkę do ręki i pogłaskać. Przekonaliśmy się jednak szybko, że to nie jest takie samo zwierzątko domowe, jak kot czy pies, do którego zawsze można się przytulić. Inne, ale tez ładne i potrzebne. Dokarmiamy więc naszą złotą rybkę, troszczymy się o to, aby czuła się wśród nas jak najlepiej i z nadzieją czekamy.. może z czasem spełni nam ona życzenia.