„Z lasowiackiej zagrody – folklor Puszczy Sandomierskiej” - konkurs wiedzy.

13 czerwca 2018 roku czterech uczniów naszej szkoły brało udział  w powiatowym turnieju wiedzy na temat folkloru lasowiackiego zorganizowanym przez pracowników Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Turniej odbył się w formie guizspottera, czyli interaktywnego turnieju wiedzy na żywo. Biorący udział mieli przed sobą tablety i na zadane pytania musieli odpowiedzieć w 30 sekund. Nasi reprezentanci wykazali się szeroką wiedzą i znakomitym refleksem, ponieważ zdobyli II i III miejsce. W szrankach stanęło 11 drużyn z całego powiatu stalowowolskiego.

II miejsce zajęli uczniowie klasy IV: Emilia Majchrzak i Tomek Kowal, natomiast III miejsce: Julia Sączawa i Amelia Gołąbek z klasy V.

Konkurs wiedzy obejmował wiedzę dotycząca stroju lasowiackiego, haftu i materiałów z jakich była odzież wykonana. Uczestnicy musieli znać odpowiedź na pytania co to jest np. magierka, płotnianka, czy krajka. Dodatkowo musieli wskazać  naturalne barwniki, z których uzyskiwano kolor czerwony, brązowy, czy czarny. Turniej obejmował 21 bardzo szczegółowych pytań.  Podczas zmagań wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”, który zaprezentował krakowiaka oraz zabawę „Chusteczka haftowana”.  Nasi zwycięzcy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody indywidualne oraz nagrody dla swoich klas – bony do wykorzystania w sklepie Empik. Gratulujemy sukcesu!