„Ku wolności”

             W piątek, 19 września 2014 r. uczniowie gimnazjum udali się do Domu św. Józefa w Stanach na spotkanie z grupą ewangelizacyjną ZETAIGREKA – CHRISTIAN RAP „Wyrwani z niewoli”. Byliśmy miło zaskoczeni, gdy okazało się, że spotkanie będą prowadzić Piotr i Jacek z Białegostoku. Na początku wyjaśnili w jakim celu do nas przyjechali; nie chcieli nas zmuszać do wiary w Boga, ale pragnęli  podzielić się swoimi doświadczeniami. Opowiedzieli historię swojego życia, gdzie poszukując szczęścia wpadali w różne nałogi: narkotyki, alkohol, przemoc. Nie mieli łatwo w życiu, spotykali na swojej drodze wiele przeszkód, ale ostatecznie znaleźli to, co zmieniło ich życie – wiarę w Boga. Wszyscy słuchali uważnie, byliśmy naprawdę przejęci. W przerwach mogliśmy posłuchać utworów w wykonaniu Piotra i Jacka, a były to m.in.: „Iskierka” i „Ku wolności” oraz zabawić się, udając raperów, skacząc i śpiewając razem z nimi. Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele, którzy byli równie zadowoleni jak my. Na koniec zrobiliśmy grupowe zdjęcie i każdy z osobna mógł pożegnać się z gośćmi.

            Myślę, że wszyscy będziemy miło wspominać to spotkanie i ich słowa zostaną w naszej pamięci na długo. Liczymy także na kolejną taką wizytę.