„Nowy świat… Nowy start… To dla każdego z nas”

      W dniu 15 grudnia 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum i klasy szóstej szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z bardzo barwną postacią jaką jest Poison, czyli pochodzący ze Stalowej Woli raper – Piotr Plichta. Nie było to jednak zwykłe spotkanie z artystą, opowiadającym o swojej twórczości. Nasza sala gimnastyczna za sprawą Poisona zmieniała się w scenę koncertową, na której Poison rapował swoje najbardziej znane kawałki muzyczne. Utwory rapera są dość niezwykłe w swej tematyce jak na ten gatunek muzyczny – traktują o Bogu, szacunku, miłości… Niezwykła jest również historia życia rapera, którą dzielił się z uczestnikami spotkania. Poison bez owijania w bawełnę opowiadał o tym, że kradł, brał narkotyki, chodził na tzw. ustawki… W wieku około dwudziestu lat był bliski śmierci, poczuł, że jest na samym dnie i wtedy… przeżył nawrócenie, a jego życie odmieniło się. Świadectwo rapera poruszyło uczniów, a jego muzyka przyjęta została z ogromnym entuzjazmem. Spotkanie zakończyły gromkie brawa i długa kolejka po autograf od Poisona.
Serdeczne podziękowania dla Księdza Dariusza Hamery za organizację spotkania oraz dla Wójta Gminy Bojanów Sławomira Serafina za sfinansowanie spotkania z Gminnego Programu Profilaktyki.