Noc filmowa

       Jeszcze dobrze nie wybrzmiał dzwonek oznajmujący początek ferii zimowych a ponad 60 uczniów naszego gimnazjum pojawiło się ponownie w budynku szkolnym. Ale tym razem nie były to zajęcia lekcyjne a po raz pierwszy organizowana w naszych murach noc filmowa. Wieczór i noc z 12 na 13 lutego uczniowie spędzili na projekcji trzech filmów z zasobów szkolnej biblioteki - łączące ze sobą zagadnienia omawiane na zajęciach języka polskiego, historii oraz religii. Sala świetlicowa wypełniła się po brzegi spragnionych wrażeń wizualnych i dźwiękowych uczniów. Po blisko 8 godzinach z filmem wszyscy, choć w wielu wypadkach dość niechętnie, udali się na krótką drzemkę. Nauczyciele - opiekunowie ich podopieczni rozstali się o 7 rano w sobotę z nadzieją, że tego typu przedsięwzięcie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

Opiekun SU
Paweł Jodłowski