II EDYCJA KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ „YOU CAN SING”.

           17 marca 2016 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli odbyła się już II edycja konkursu piosenki angielskiej: „You can sing”.
Tematem przewodnim była tym razem muzyka filmowa, a wszystkiemu towarzyszył kolor zielony – w związku z Dniem Świętego Patryka – Patrona Irlandii.
          Naszą szkołę w kategorii gimnazjum reprezentowały: Katarzyna Woś z piosenką „Halleluah”  Aleksandra Burke (Shrek) oraz Magdalena Kolańska z „Happy” Pharella Williamsa (Minionki).
          Mimo że nie zwyciężyły, to i tak obie nasze solistki zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, a ich występ wzbudził duże uznanie publiczności.
          Konkurencja wśród wszystkich 21 wykonawców ( w większości już ze znacznym doświadczeniem scenicznym) była na niezwykle wysokim poziomie o czym w trakcie przesłuchań niejednokrotnie przypominali członkowie jury w składzie którego dominowali nauczyciele i wykładowcy Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.
          Warto też wspomnieć, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła nasza była uczennica – Karolina Nowak.
          Mam nadzieję, że w kolejnej edycji także zaznaczymy swoją obecność, bo talentów wśród młodzieży z pewnością nie brakuje.

Opiekun - nauczyciel języka angielskiego :Paweł Jodłowski