Odkurzyć półkowniki, czyli czytamy polską klasykę!

      Czytać każdy może, jeden lepiej lub trochę gorzej… Ale nie o to chodzi… bo 20 maja w bojanowskiej bibliotece zebrali się wyłącznie najlepsi uczniowie naszej gminy. ZS w Bojanowie we współpracy z ZS w Stanach i Gminną Biblioteką Publiczną zorganizował gminny konkurs pięknego czytania pod hasłem: „Odkurzyć półkowniki”. Tak, „półkowniki” przez „ó”, bo nie o stopień wojskowy idzie, a o książki, które w naszych biblioteczkach straciły swe zaszczytne miejsca wyznacznika wartości, tradycji i kultury. W dobie „fejsbuka”, „smatfona”, „ajfona” i tysiąca gadżetów elektronicznych milusińscy zapomnieli o klasycznej książce, stąd pomysł na tradycyjną przecież rywalizację czytelniczą.
         Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV- VI i gimnazjaliści. Wśród najmłodszych z naszej szkoły wyróżnili się Kuba Ziętek i Szymek Pietras, zajmując II i III miejsce. W kategorii IV- VI Martynka Kata zajęła I miejsce a Ola Lewandowska II. Najwyższe miejsca zajęli również nasi gimnazjaliści: Bartek Sądej i Sylwia Sudoł, zdobywając I i II nagrodę. Uczestnikom i organizatorom serdecznie dziękujemy, niełatwo bowiem było opanować prawie 40 – sto osobową grupę czytających maluchów i młodzieży.