Wycieczka Wadowice - Oświęcim - Zakopane

       7 i 8 czerwca 2016r. z samego rana, my - uczniowie naszego gimnazjum wraz z czwórką opiekunów, wyruszyliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Dodatkowo - po drodze wstąpiliśmy do Wadowic oraz Oświęcimia.|
Pierwszy dzień był gratką dla osób pasjonujących się historią, bowiem zwiedzaliśmy największy obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Mimo, że zwiedzanie trwało ponad trzy godziny, to śmiało można stwierdzić, że nieczęsto można doświadczyć takich emocji, jakie nas tam spotkały.
Jednak pierwszym miejscem było papieskie miasto, czyli Wadowice. Tam zwiedziliśmy Bazylikę oraz muzeum poświęcone, Św. Janowi Pawłowi II. Mieliśmy również możliwość spróbowania słynnych papieskich kremówek. Wieczorem wszyscy skonani wyruszyliśmy do pensjonatu w Zakopanem. Nawet po ciszy nocnej uczniowie w pełni pokazywali swoje ,,wielkie" zmęczenie. Rano, tuż po śniadaniu pożegnaliśmy się z ośrodkiem i ruszyliśmy w stronę Doliny Chochołowskiej. Wędrując szlakiem, mogliśmy się wiele dowiedzieć o panującym tam klimacie i zwyczajach. Następnie mieliśmy możliwość wjechania wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew.
       Na koniec mieliśmy chwilę czasu, aby zakupić pamiątki na pięknych Krupówkach, a sama podróż autobusem płynęła w znakomitej atmosferze. Kto jechał, mógł pośpiewać i posłuchać najróżniejszych piosenek, jednak największą popularnością cieszyła się ,,Barka".
Była to naprawdę bardzo udana wycieczka :)