„Nie - dziękuję - ja zdrowia nie rujnuję”

        W dniu 15.06.2016 r. do naszej szkoły zawitali uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Stanach, którzy przygotowali profilaktyczny spektakl, pt. „Bez słów – Miłość zawsze zwycięża” w ramach realizacji projektu profilaktycznego „Nie - dziękuję - ja zdrowia nie rujnuję”. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu byli: ksiądz Dariusz Hamera, pedagog Beata Jurek oraz psycholog Angelika Bąk.
Spektakl opowiadał historię, która może zdarzyć się każdemu człowiekowi. Ruch, muzyka, taniec wyrażały historię życia młodej osoby, która została zniewolona przez nałogi. Uległa pokusie i została wtłoczona w kajdany uzależnienia. Ta historia skończyła się szczęśliwie, ponieważ wyzwolenie z niewoli przyszło przez wartości, które są ważne w życiu: Bóg, wiara, miłość, odpowiedzialność, prawda, dobro – wartości, bez których człowiek jest bezbronny i narażony na zniewolenie.
Uczniowie oglądali spektakl w ciszy i skupieniu. Wywarł on na nich bardzo duże wrażenie.