PROJEKT EDUKACYJNY: "ILE JEST MATEMATYKI W PRZYRODZIE?"

       Matematyka kojarzy się nam z liczbami, figurami, problematycznymi obliczeniami oraz trudnymi zadaniami ..... nawet nie jesteśmy świadomi, że jej elementy spotykamy nie tylko w szkole. Tym projektem pokazaliśmy naszym rówieśnikom -ile jest matematyki w przyrodzie i jak ją dostrzec.
       Poprzez analizę teorii i czysto matematyczne zadania przeszliśmy do poszukiwań matematyki w otaczającym nas świecie. Odkryliśmy że jest wszędzie! Liście które są podobne do siebie lub są przystające ,......a rośliny symetryczne są wszędzie. A czy wiecie co to ciąg Fibonacciego? i gdzie jest w przyrodzie? A słyszeliście coś o FRAKTALACH? 
      Nasze odkrycia i efekty trzymiesięcznej pracy pokazaliśmy wystawą i krótkim filmem(jak się okazało nie tylko naukowym ale i komediowym;). A to co najważniejsze po tym projekcie, to że potrafimy inaczej patrzeć na otaczający nas świat.
       Projekt realizował zespół w składzie :Magdalena Kolańska IIa, Krystian Kraska  IIa, Konrad Krawiec  IIa, Krzysztof Sałek  IIa, Przemysław Sudoł  IIa - opiekun projektu Anna Marut.