CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE...

        W ciągu dwóch krótkich wypadów, odwiedziliśmy ciekawe i nieznane nam miejsca współczesne i historyczne terenu Bojanowa. Była to przede wszystkim podróż śladami przeszłości. Trasa wędrówki prowadziła przez alejki podworskiego parku z pozostałościami po rodzinie Komorowskich .....do terenu huty szkła, gdzie szukaliśmy skarbów(stara puszka po farbie i cuda ze szkła). Cofnęliśmy się w czasie, by zobaczyć przeszłość przy pomocy starych fotografii. Końcem tego etapu były zajęcia w Gminnej Bibliotece prowadzone przez  p. Danutę Kobylarz. Innego dnia odbyliśmy wyprawę rowerową do innych pozostałości z historii- dawnego tartaku Komorowskich (obecnie niebieska wieża obserwacyjna)  i szlaku kolejki wąskotorowej. Zatrzymaliśmy się przy cmentarzu na Łysej Górze. Na koniec odwiedziliśmy ks. Marcina w  Ośrodku Adaptacyjno-Wypoczynkowym w Bojanowie.
Były to bardzo przyjemnie spędzone chwile... co potwierdzają zdjęcia.

                       
IIIA i A.Marut