„Mathematical Marathon”

        Czwarta Edycja Maratonu Matematycznego po angielsku dla gimnazjalistów odbyła się 17 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. Maraton Matematyczny był adresowany do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych. Wydarzenie posiadało rangę konkursu wojewódzkiego. Celem wydarzenia było między innymi: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką, docenienie uniwersalności matematyki i jej międzynarodowego wymiaru, rozwijanie umiejętności rozumienia zadań w języku angielskim.
Tego bardzo trudnego zadania podjęli się uczniowie naszego gimnazjum i stworzyli zespół w składzie: Bartłomiej Sądej, Tomasz Bartman i Magdalena Kolańska. Rozwiązali test matematyczny oraz zadania "na czas" sformułowane w całości w języku angielskim.
Konkurs był naprawdę ciekawym doświadczeniem i będziemy go wspominać bardzo pozytywnie. Zwłaszcza, że na 23 obecne drużyny zdobyliśmy PIĄTE MIEJSCE!


A.Marut