„Las domem roślin i zwierząt” -   spotkanie z Leśnikiem

Dnia 20.03.2013r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z leśnikiem Tomaszem Maślach. W spotkaniu udział wzięły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat mieszkańców lasu jak i pracy leśnika. Z zainteresowaniem słuchały o zwyczajach małych i dużych zwierząt żyjących w naszych lasach. Pan leśniczy opowiadał nam też o ptakach łownych, do których należą: sowa, jastrząb, orzeł bielik oraz wyświetlił przy użyciu projektora fotografie różnych zwierząt i roślin. Dzieci przyjrzały się popularnym drzewom iglastym i dowiedziały się jak rośnie las. Przedszkolaki mogły także posłuchać nagrań  odgłosów niektórych ptaków i zwierząt, również rechotu żab. Dla wszystkich z nas była to wspaniała lekcja przyrody.

Na zakończenie pan leśnik podarował wszystkim przedszkolakom drobne upominki (kalendarzyki, bajeczki ekologiczne, breloczki itp.).