Dzień otwarty w szkole podstawowej

Czwartek był dniem, w którym na wycieczkę do Szkoły Podstawowej wybrały się przedszkolaki z naszego przedszkola - przyszłe pierwszaki. Z autobusu przesiadły się do szkolnego pociągu i odbyły podróż po szkole przy udziale nietypowej obsługi pociągu.

Pierwszą stacją była Szkolna Scena i zarazem sala lekcyjna dla klasy pierwszej. Uczniowie klasy trzeciej przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Młodszym kolegom i koleżankom wręczyli znaczki odblaskowe a dziewczynki z grupy tanecznej zaprosiły gości do zabawy w rytm "Kaczuszek".

Z biblioteki, schodami do góry, kierownik pociągu zawiózł przedszkolaków wprost do gabinetu dyrektora. Popatrzmy na przyszłych dyrektorów.

Gwizdek kierownika pociągu zmobilizował pasażerów i wyruszono na balkon, by z góry spojrzeć na ostatnią stację - salę gimnastyczną. I tu się zadziało: zabawy, konkurencje, domki, wąż... Zdjęcia będą najlepszą relacją.

 

Na pamiątkę wizyty w szkole dyrektor Zespołu Szkół w Bojanowie - Z. Glica wręczył wszystkim miłym gościom kolorowe baloniki. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie a nauczyciel wychowania fizycznego pobiegł z maluchami na Orlika. Mamy nadzieję, że przedszkolaki zadowolone są z wizyty w "zielonej szkole w Bojanowie" (tak małe dzieci nazywają szkołę w Bojanowie) i we wrześniu z radością przyjdą do klasy pierwszej, a wtedy każdy dzień będzie "DNIEM OTWARTYM SZKOŁY".

 

Całość fotograficznego zapisu w galerii.

 

 

***