Dzień Ziemi w Przedszkolu

       22 kwietnia 2015 r. w Przedszkolu w Bojanowie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi.  Celem tego święta było propagowanie postaw proekologicznych- troska o czystość środowiska, ochronę jego zasobów naturalnych, uwrażliwienie na konieczność segregacji śmieci oraz ukazanie możliwości wtórnego wykorzystywania odpadów.
        Do realizacji ostatniego zagadnienia przystąpiły nie tylko dzieci, lecz również i rodzice. W każdej z przedszkolnych grup, odbyły się warsztaty, podczas których pokazano, ile ciekawych rzeczy zrobić można z plastikowych butelek, puszek po Coca Coli czy niepotrzebnych opakowań z kartonu.

Efektów tej wspólnej twórczości było mnóstwo- biedronki z plastikowych nakrętek, roboty, rakiety kosmiczne, ufoludki, budowle, pojazdy. Z kartonu po soku powstał wielki szkolny autobus, z kapsli i opakowaniu po pizzy- laptop, a ze starych niepotrzebnych gazet Motylki  wyczarowały piękne kostiumy.
Wszystkie te prace można było podziwiać na  specjalnej wystawie, utworzonej na przedszkolnym korytarzu.