Dzień Flagi

        Tuż przed weekendem majowym rozmawialiśmy o bardzo ważnym dla nas, jako młodych Polaków, wydarzeniu - Święcie Konstytucji 3-go Maja. Dla niektórych z nas była to jedna z pierwszych lekcji patriotyzmu i  okazja do bliższego zapoznania się z symbolami narodowymi i historią naszego kraju.
Wspólnie z naszymi Paniami, przygotowaliśmy na tę uroczystość biało- czerwone kotyliony, by potem przypiąć je na piersi, i zebrawszy się wszyscy na sali zabaw, zaśpiewać pieśń  Jeszcze Polska nie zginęła..Wysłuchaliśmy również krótkiej pogadanki na temat wydarzeń historycznych, związanych z podpisaniem Konstytucji 3-go Maja.
Oprócz tego, w każdej z przedszkolnych grup odbyły się zajęcia manualne, tj. wyklejanie godła Polski czy robienie z papieru biało- czerwonej flagi.  A wszystko po to, abyśmy nie zapomnieli o swojej tożsamości narodowej i bez problemu rozpoznali nasze godło czy flagę na tle symboli innych krajów.