Żegnamy już Przedszkole

25 czerwca 2015 odbyła się uroczysta akademia z okazji  pożegnania naszych najstarszych Przedszkolaków. Starannie przygotowaną częścią artystyczną- śpiewem, tańcem i wierszami zakończyli bardzo ważny rozdział swojego dzieciństwa- okres przedszkolny. Dla niektórych trwał on nawet 3 lata.
        Występy dzieci, śpiewanie, tańce i recytacja wierszy dokonywała się na tle prezentacji multimedialnej, obejmującej  lata 2012-2015, która ukazywała najważniejsze momenty  z życia Przedszkola w Bojanowie, począwszy  od jego otwarcia.

       Niektórzy aż przecierali oczy ze zdziwienia, oglądając kolejne slajdy z dawnymi maluchami , które dopiero co przekroczyły przedszkolne progi…. Dzisiaj to już nie maluchy, ale prawdziwi absolwenci, dumnie trzymający w rękach dyplomy. I właśnie za ten wspólnie spędzony czas dziękują.

        My natomiast z całego serca życzymy im powodzenia i wielu sukcesów w nauce i niech zawsze miło wspominają swoje przedszkolne lata.

 

Gdy nadejdą już wakacje,
Czas swobody i radości,
Zapamiętaj kilka zasad,
Aby uniknąć przykrości:

Nigdy nie chodź sam nad wodę,
Słuchaj mamy albo taty,
Kąp się blisko ratownika
I  ostrożnie w wodzie brykaj!

Gdy na słońcu chcesz się bawić
Nie zapomnij z daszkiem czapki.
Ona głowę twoją chroni,
Nos i buzię też osłoni


W górach jeśli ci się zdarzy,
Że na szlaku się zatrzymasz,
Nie  nawołuj głośno echa,
By nie zbudziła się lawina!

Gdy do lasu się wybierzesz
I owoców leśnych krocie
Zanim  zerwiesz, zechcesz zjeść je-
Spytaj mamę, babcię, ciocię!

Bądź wesoły i radosny,
Baw się dużo, wypoczywaj,
Miło spędzaj całe lato,
Swoim książkom powiedz: ”bywaj!”

 Morze, góry, las, jezioro,
Wszystkie miejsca są bajeczne!
Lecz pamiętaj te przestrogi,
Aby były też bezpieczne!

(Patrycja Siewiera- Kozłowska „Bezpieczne wakacje”)