Olimpiada przedszkolaków 2016

We wtorek 31 maja w Zespole Szkół w Przyszowie odbyły się zawody sportowe -tzw. Olimpiada  Przedszkolaków, w której udział wzięły również dzieci z Przedszkola w Bojanowie.

Po wstępnej prezentacji drużyn, pochodzących ze wszystkich oddziałów przedszkolnych w naszej gminie oraz uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, rozpoczęły się poszczególne konkurencje.

W pierwszej turze zawodów udział wzięły dzieci z grup młodszych z Bojanowa i Przyszowa - do pokonania mieli m.in. tor przeszkód, tunel, skakanie na piłce, przeciąganie szarfy czy bieg z piłeczką. W drugiej zaś, do konkurencji przystąpiły dzieci  starsze - cztery drużyny, każda ze swoim logo i reprezentującym hasłem. W przerwach pomiędzy poszczególnymi zmaganiami sportowymi, były występy przedszkolnych cheerleaderek, które prezentując  swoje figury taneczne, dzielnie zagrzewali swoich kolegów do walki.

Wszystkie drużyny dołożyły wszelkich starań, by jak najszybciej ukończyć kolejne konkurencje, czasami emocje sięgały zenitu..Celem głównym jednak nie była konieczność zajęcia czołowego miejsca w olimpiadzie, lecz po prostu dobra zabawa, zwykła, dziecięca radość oraz uśmiechy na buziach naszych zawodników.

 Za udział w tym wydarzeniu każda z grup dostała sportowe odznaki oraz słodki upominek a zwycięskie drużyny- puchary, medale i zabawki.